Dědičnost a náš vzhled: Má smysl o sebe pečovat?

15. 12. 2021Kosmetické tipy

Když v našich životech hraje velkou roli dědičnost, má smysl se o sebe starat? Není všechna ta péče, která se na nás valí z reklam jen byznys? Všichni si přejeme vypadat mladě a na dědičnost se často vymlouváme. Péče o sebe už není jen záležitostí žen, ale i mužů. Všichni chceme vypadat mladě a spokojeně, zářit štěstím do všech stran. Jenže jak to zařídit? A není to marný boj?

Kdy hraje dědičnost ve věci vzhledu hlavní roli?

Každý jsme svým způsobem jedinečný, ale také stejný jako ostatní lidé, protože se jako druh vyvíjíme všichni stejně. Od narození až do věku 20-25 let je náš vzhled dán naší genetickou výbavou, tedy dědičností. Tady platí, že jablko nepadá daleko od stromu a naši rodiče do značné míry vždy ovlivňují náš vzhled.

Sami si vybíráme, jak moc budeme vypadat mladě nebo staře

Jenže naše tělo je velice proměnlivé. Během pouhých 5 let se obnoví všechny naše buňky a my jsme doslova novým člověkem. Po dosažení věku kolem 25 let už náš vzhled není tolik dán dědičností, ale právě tím, jak se o sebe staráme a kolik péče svému tělu věnujeme. S nadsázkou můžeme říci, že do věku 25 let vypadáme tak, jak nám to příroda nadělila, naopak po tomto období se na nás začíná podepisovat vše, co si v životě dovolíme, prožijeme a jakým způsobem svůj život vedeme. Od té doby ovlivňujeme nejvíce sami, jak vypadáme mladě nebo staře.

Jak zůstat mladá a krásná

V péči o sebe byste měla myslet na vaše fyzické tělo i vyrovnanou psychiku. Naše tělo ovlivňují i vůně, zvuky, obrazy, které denně vídáme, jídlo, které jíme. Všechno co naše tělo nebo naše mysl vnímá, se podepisuje do jeho vzhledu. A právě během 5 let, kdy dochází k obnově všech buněk (kromě nervů) v těle, se všechny takto přijaté vjemy zapisují do našeho těla.
Ano, máme nějakou stavbu těla, která je dána naší dědičností, ale spoustu faktorů můžeme ovlivnit sami. A vzhled vaší pleti je jedním z nich. Máme dnes spoustu zázračných přístrojů, krémů a technik, jak si zachovat mladistvý vzhled. Jenže pokud budete „staří“ uvnitř, ani sebelepší vědecký výzkum vám nepomůže. Nejprve je potřeba začít u sebe a svých myšlenek. Když se budete hodně usmívat, možná nám přibyde pár vrásek od smíchu, ale vaše pleť bude zářit spokojeností a oči štěstím.

Kosmetika Spa | Dědičnost a náš vzhled

Kosmetika dokáže s pletí kouzla

Profesionální péče kosmetičky dokáže krásu naší pleti úžasně podpořit. Právě pomocí masáží, krémů a sér se zbavuje starých buněk a vyživuje ty nové. Masáží podpoří elasticitu a zdravý stav svalů i kůže. Má smysl o sebe pečovat a kvalitní péči si opakovaně dopřávat. Nesmíte však u toho zapomenout na péči i o svůj vnitřní svět.

Na kvalitní péči o svou pleť se můžete objednat, ale na svůj životní styl se budete muset podívat sami. Relaxace a odpočinek vždy prospěje jak psychice, tak i našemu tělu.

Objednejte si svou vysněnou službu

Objednávka je nezávazná, budu vás kontaktovat s možným termínem nebo doporučením.

5 + 13 =