Jak na letní pigmentové skvrny

17. 10. 2022Opalování, Péče o pleť

Už se to děje zase. Do salonu za mnou chodí klientky s následky léta ve formě pigmentových skvrn v obličeji, na krku, dekoltu i rukách. Trápí je, že skvrny jim vzhledově přidávají roky navíc a kazí jejich vzhled i sebevědomí. Do určité míry jdou maskovat make-upem nebo jiným korektorem. Ale řekněme si to na rovinu: Úplně nejlepší je pigmentové skvrny ani nic podobného nemuset řešit.

 

Panda - Kosmetika SPA Praha 2 Vinohrady

 

Jak se pigmentové skvrny na kůži tvoří?

Jistě vám hlavou běží otázka: „Proč zrovna já?“ Tak na to se musíme podívat od úplného začátku. Pigmentové skvrny vznikají nejčastěji jako odezva pokožky na vnější vlivy. Ale mohou zrcadlit i to, co se děje uvnitř těla. Jsou faktory, které sama ovlivnit můžete, ale jsou faktory, které nikoli, a proto nemá cenu si je vyčítat. K tvorbě pigmentových skvrn přispívá například:

  • Velmi intenzivní nebo velmi dlouhé vystavování pokožky slunci.

  • Účinky škodlivého UV záření (a to i ze solária).

  • Nezdravé spektrum světla – typicky modré světlo z telefonu.

  • Reakce pokožky na vítr a prachové částice, které jsou všude kolem nás.

  • Vliv má i naše stáří, obzvlášť u žen v přechodu se může projevit hormonální nerovnováha.

  • Těhotenství, které je samo o sobě horskou dráhu na vlně hormonů.

  • Podobné účinky může mít i užívaní perorální hormonální antikoncepce.

  • Svou roli hrají genetické dispozice.

  • Poranění pokožky se řadí mezi časté důvody vzniku skvrn.

  • Dlouhá řada dalších důvodů, které už nebudu dál jmenovat.

 

Proč vznikají pigmentové skvrny nejvíce v průběhu léta?

Odpověď vlastně najdete už v předchozím odstavci. V létě vystavujete své tělo velmi intenzivnímu slunci a s tím i škodlivému UV záření. O zdravém opalování jsem psala v článku Jak na bronzové letní opálení, proto se tu o něm dál zmiňovat nebudu. V tomto ohledu ale můžete vznik pigmentových skvrn opravdu hodně ovlivnit. Lepší je vždy prevence a ochrana, než zdlouhavé řešení následků.

 

Jak v těle pigmentová skvrna během léta vzniká?

Za tvorbu skvrn může pigment melanin, kožní barvivo, které se za určitých podmínek tvoří až příliš, hromadí se na určitých místech a vzhledově vytváří skvrnu. Jde o obranou reakci těla, protože melanin chrání pokožku před UV zářením. Když nepoužijete adekvátní opalovací prostředek, musí se tělo se sluncem poprat samo a dělá to právě tvorbou melaninu.

 

Žena s maskou - Jak na pigmentové skvrny - Kosmetika SPA - Praha 2 Vinohrady

 

Nejlepší řešení pigmentových skvrn je vyhnout se jim

Pokud chodíte pravidelně, nebo alespoň jednou za čas, na kosmetiku, jistě vám vaše kosmetička doporučí vhodnou péči a ochranu před sluncem pro váš stav a typ pleti. Navíc budete vědět, jak se o svou pleť starat ráno po probuzení i večer před spaním, aby byla v kondici, vyživená, krásná a zdravá. Protože dlouhodobá péče se na pleti a jejím stavu vždy projeví. Vyhnete se pak myšlenkám: „Co s tím? Kdo mi to opraví? Jde to vůbec? Kdy to konečně zmizí? Jsem smutná, vypadám blbě. Jak dlouho to bude vidět?“

 

Když už se pigmentové skvrny objeví

Některé skvrny zmizí samy, jiné v hlubších vrstvách pokožky zůstanou. S nimi vám pomůže jedině kosmetika nebo dermatologie. Specialistky vždy vyberou vhodný typ ošetření pleti podle typu skvrn a zároveň podle stavu vaší pokožky. I v mém salonu najdete speciální ošetření pleti a pigmentových skvrn. Spoléhám se na vysokou kvalitu a koncept dermokosmetických produktů značky bdr cosmeceuticals, která používá nejnovější vědecké výzkumy a technologie. Velmi mi záleží na tom, abych vám poskytla tu nejlepší péči.

 

Objednejte se na své ošetření předem a užijte si božskou péči i blahodárný odpočinek v mém salonu v Praze 2 na Vinohradech.

 

Objednejte si svou vysněnou službu

Objednávka je nezávazná, budu vás kontaktovat s možným termínem nebo doporučením.

7 + 1 =