Můžeme masáž zařadit mezi psychoterapii?

15. 12. 2021Masáže

Lidský dotek a pocit péče patří odnepaměti mezi základní potřeby jedince. Díky vzájemným dotekům si můžeme projevit sympatie, náklonnost, lásku, ale můžeme i ublížit nebo zranit. Doteky dokáží přinášet pocit štěstí a toho, že na vás někomu záleží. Mezi příjemné doteky a jednoznačně pozitivní lidský kontakt patří i masáže. Přinášejí uvolnění, regeneraci i zbavují stresu. Můžeme ale masáž zařadit mezi psychoterapii?

Zkušenosti z praxe účinky masáží potvrzují

Díky své letité praxi mohu jednoznačně říct, že ANO. Masáže doopravdy mají psychoterapeutický účinek. Jakýkoliv blízký lidský kontakt, ať už slovní, vizuální nebo hmatový, zanechává hluboké psychické stopy. Není žádným tajemstvím, že úspěšná kosmetička, masážní terapeutka nebo kadeřnice musí především být dobrá psycholožka. Uspěje jen ta, která ví, jak najít jemný individuální přístup k různým lidským psychotypům.

Jaké účinky na tělo mají masáže?

Existují speciální a specifické druhy masáží, které ovlivňují lidskou psycho-emocionální sféru více než cokoliv jiného. Speciálním pohlazením a kompresí vytváříme řadu vzruchů, které přijímají smyslové neurony ze vzdálených receptorů a reflexních oblastí hlavy a těla. Tím vzniká řada impulzů, které stimulují hypothalamus, hypofýzu a nadledvinky. Ty ovlivňují stálost vnitřního prostředí celého těla, aby mohl organismus normálně fungovat.

Proč mohou masáže fungovat jako psychoterapie?

Pomocí masážních impulzů a vyvolaných změn na těle se dostává organismus do celkového nervového vzrušení, tedy do stavu větší citlivosti a vnímavosti vůči podnětům. Je to taková rozcvička těla, která ho připraví na další činnosti. Správnou masáží tedy výrazně vzroste práh nervového vzrušení, a tak se zároveň zvyšuje i vaše odolnost proti stresu. Jednoduše řečeno, posílíte si duševní zdraví a vaše psycho-emocionální sféra se zlepší.

Kosmetika Spa | Masáž obličeje, psychoterapie

Hormony v hlavní roli

Díky správně zvolené masáži obdržíte vy a především vaše tělo velkou dávku hormonů štěstí, například endorfiny a enkefaliny. Zároveň se dostaví úleva od úzkosti strachu, bolesti i svalového napětí. Celé tělo i vaše mysl se vlivem těchto hormonů uvolní. Jedním slovem je to kouzlo, které se dá fyziologicky dokázat, ale hlavně zažít a krásně užít.

Masáž v kosmetické praxi

Umění masáže je dokonalé spojení doteků lidských rukou a vědy. Potkává se při ní medicína, psychologie i farmacie. Velmi záleží na masérovi a jeho profesionalitě i vnímání individuálních potřeb každého klienta. Masáž obličeje je o to specifičtější, že jde o velice citlivou část lidského těla. Díky speciální práci se svaly obličeje dokáže napravovat estetické nedostatky i věkem způsobené změny.

Masáže jsou součástí mých ošetření a najdete je na stránce Kosmetické služby.

Objednejte si svou vysněnou službu

Objednávka je nezávazná, budu vás kontaktovat s možným termínem nebo doporučením.

14 + 6 =