„Kosmetika je náuka o ženském kosmu!“

Karel Kraus, český dramatik a novinář

Krásný den bohyně,
mé jméno je Pavla Šauer Matoušová, jsem vaše kosmetička i žena, která žije tady a teď.

V oboru kosmetiky pracuji již téměř 10 let. Pomáhám ženám k tomu, aby se dobře cítily a měly ze sebe radost. Vždy je pro mě výzvou i potěšením pečovat o ně tak, aby se cítily jako bohyně. Sama mám ráda vše ženské, vše krásné a vše dokonalé. Žasnu nad vycházejícím sluncem, nad rozkvetlou růží i nad uvařeným obědem.

Miluji i tu nedokonalost, která je v podstatě tak dokonalá.

Skoro 30 let jsem se pohybovala v obchodě a plnila prodejní plány. V době, kdy jsem se rozhodla s tímto životem skoncovat, jsem prodávala pro jednu firmu velmi drahou kosmetiku. A to rozhodlo. Do práce kosmetičky jsem se zamilovala, stala se mou vášní a já věděla, že když už budu kosmetička, tak ta opravdu TOP.

Při práci s klientkou mě vedou mé ruce a srdce

K práci potřebuji hlavně své ruce a velmi dobrou profesionální kosmetickou značku. Na své klientky se ladím i svou myslí, abych se mohla soustředit na jejich jedinečné potřeby. Má práce mě opravdu baví a vždy jsem nadšená z perfektního výsledku. Klientky mi říkají, že mám zlaté ruce, a říká to i má kartářka. Těší mě budovat si dlouhodobé a přátelské vztahy, které přinášejí radost oběma stranám, protože má práce je velmi osobní a pravidelná péče je pro perfektní výsledky nezbytná.

Vyberte si kosmetické ošetření pleti i unikátní masáž

Zaměřuji se nejen na ošetření pleti, ale i na kosmetické masáže. Neustále se vzdělávám, protože obor kosmetiky se neuvěřitelně rychle vyvíjí. Prošla jsem několika certifikovanými školeními v oboru kosmetologie, kosmetickými kurzy i workshopy. V Mezinárodní škole estetiky a masáží Manualistic u MUDr. Sergeje Fjodoroviče a u Andréye Rachmankulova jsem se naučila speciální masážní techniky a další kosmetické postupy pro péči o pleť, aby byla zdravá a krásná.

Jakými významnými kurzy a workshopy jsem prošla?

 

 • 2014 Rekvalifikační kurz u MAVO s.r.o.
 • 2017 Antistresová masáž hlavy „Savadi“ Andréye Rachmankulova (SPAgo Praha)
 • 2018 Kosmetický workshop kosmetického studia Visage Robina Friše
 • 2018 Mezinárodní škola estetiky a masáží:
  – kurz Transbukální masáže obličeje
  – kurz Dermoplastické masáže obličeje
 • 2018 – 2019 Kosmetická škola Visage Robina Friše

S čím nejčastěji pomáhám?

Klientky, které navštěvují má ošetření, přicházejí často velmi unavené. Proto jim pomáhám, aby měly krásnou a zdravou pleť a zároveň si odpočaly, cítily se dobře a kosmetika u mě pro ně byla zážitkem. Čas strávený na ošetření považují za dobrý způsob relaxace a pravidelně se ke mně těší. Jejich pleť bývá před ošetřením dehydratovaná kvůli stresu, špatné péči o pleť i nevhodně zvolené kosmetice.

Během každé analýzy pleti, která předchází samotnému ošetření, s klientkami vše probírám a vysvětluji. Mám spoustu ověřených postupů, které jim umožní užít si péči kosmetičky jako bohyně. Pracuji s meditační hudbou a aromaterapií, při masáži navozuji meditační stav (hladinu alfa) a probouzím z ní zvonkohrou.

Úžasné výsledky mám s masážemi, které dokáží navrátit do kondice i velmi ztuhlé obličejové svaly. Obličej se stává na omak příjemný a svaly získávají zpět své napětí. Dokáži vyřešit i problémy s akné a jizvičkami po něm. Dalo by se říct, že klientky, které začaly chodit ke mně na ošetření, jsou bez akné a i stopy po jizvách zmizely.

Objednejte se na ošetření a užijte si i vy božskou péči.

Co říkají o ošetření moji klienti?

Neustále o někoho pečuji já, a tak si tady maximálně užívám hodinu a půl hýčkání mé pleti.  Doteky, masáž, meditace… Dopručuji! Dávám 10 bodů z 10.

Lýdia Hrabáňová

Po opravdu dlouhé době jsem se objednala na kosmetiku a bylo to přesně takové, jak jsem si představovala.

Ve voňavé a útulné místnosti mi byla věnována péče, kterou má pleť už dlouho potřebovala. Pořádné, ale přitom jemné vyčištění přírodními emulzemi, jemný peeling, nasycení voňavými séry a to vše doprovázené užitečnými radami, které se týkaly přesně mého typu pleti. A ty se mi zvlášť hodily, jelikož jsem v tomto směru dost minimalista.

Na závěr byla má mysl poslána do nebeských výšin vlivem masáže obličeje, dekoltu a dokonce i rukou. Dámy, jestli si chcete pořádně odpočinout a navíc odcházet s pocitem větší krásy, klidně se svěřte do jemných rukou paní Matoušové.

Radka Prokopová

knihařka, https://www.radu.cz/

K Pavle jsem se dostala na doporučení a nemělo to chybu, takže jsem ji rozhodně nenavštívila naposledy. Je to dokonalá profesionálka, která vás uvítá v příjemném prostředí svého salonu pár kroků od tramvaje na Náměstí Míru. Procedura trvala přes hodinu, ale bylo to tak příjemné, že mi to přišlo jako chvilka, Pavla vás opečuje jako královnu.

Kromě toho, že i po několika dnech je má pleť jako miminko, mi pomohla v boji s odvěkým nepřítelem ženské pleti – s černými tečkami, a dala další rady, jak proti nim bojovat i doma, resp. jak jim předcházet. Oceňuji i její příjemný, ženský přístup, je to prostě žena, kterou její práce baví, dělá ji srdcem a je to na tom vidět.

Zuzana Bartáková

zakladatelka projektu Cestujeme po Peru, https://cestujemepoperu.cz/

Výborně, tři v jednom:

 • ošetřená pleť
 • okamžitý efekt
 • pohodově strávený čas
Václav Koubek (55 let) a Jaroslava Koubková (80 let)

Pavla je fakt moc šikovná a něžná, mám vyzkoušeno na vlastní kůži

Mé další úplně poprvé

To jsme tak byli s fotografem Petrem Sapíkem fotit brandové fotky pro Pavlu. Na pár obrázků jsem si lehla před objektiv i já a jakmile se mě Pavla dotkla, věděla jsem, že se budu muset vrátit. Tak krásně mluvila o masáži obličeje, že jsem ji prostě potřebovala vyzkoušet. Ne, to správné slovo je „toužila jsem“.

Objednala jsem se a vyšlo to nakonec na den, kdy jsem lítala jak hadr na koštěti. Přiběhla jsem k ní a furt něco řešila. Vzala jsem si k ruce mobil, protože měl volat starší Drak. Usedla jsem na lehátko a Pavla říká: „Teď se třikrát nadechněte a vydechněte.“ Tak jemně a něžně. Přesně vycítila, že jsem se zase zrychlila z podoby a potřebuju zastavit. Když zavolalo dítě, připomenula mi, že bych mohla vypnout zvonění.

A pak se děla kouzla. Vyzvala mě, abych šla na své bezpečné místo. Zatímco jsem pod Prastarou Lípou hovořila se svými Bohy, ona se starala o můj obličej a bylo to fakt blaho. Normálně jsem vnímala, jak se pokožka nadechuje a svaly reagují. Protože já sama se o ni sice starám, ale tak jako „normálně“. Občas na sebe do zrcadla vypláznu jazyk a vykulím oči a to je tak všecko.

Za tři týdny se těším na další, vytuněnější masáž, co mám slíbenou po téhle „seznamovací“ lymfatické. A ještě je v Praze v centru kousek od Míráku, líp už to asi ani nejde.

Magdalena Majda Kučerová

homeopatka a vizážistka, https://homeopatiemagdalena.cz/